POSJET MUZEJU BRODSKOG POSAVLJA

POSJET MUZEJU BRODSKOG POSAVLJA

Maturanti su u utorak, 8. studenog, u pratnji nastavnica Andree Papić i Martine Sertić posjetili izložbu u Muzeju Brodskog Posavlja “Horizonti rimske Panonije”.
Izlošci su odabrani iz zbirki antičke građe u Arheološkom odjelu varaždinskoga muzeja. Kroz nekoliko tematskih cjelina, ilustriranih keramičkim predmetima, nakitom, luksuznim sigilatnim posuđem, novcem, grobnim prilozima te predmetima vezanima uz gospodarstvo i kult, tumače se društvene i gospodarske prilike te život ljudi u vrijeme Rimskoga Carstva na varaždinskome području. Osim varaždinske građe, na izložbi je zastupljen i dio antičke građe Muzeja Brodskog Posavlja s ciljem da se istaknu sličnosti i različitosti arheoloških nalaza iz rimskog perioda s područja sjeverne i istočne Hrvatske.
Skip to content