Posjet Evangeličkoj i Baptističkoj crkvi

Posjet Evangeličkoj i Baptističkoj crkvi

Ovog utorka  su  učenici drugih razreda posjetili  Evangeličku i Baptističku crkvu u Slavonskom Brodu u pratnji profesora Ivice Blaževića i Drage Jonjića. U Evangeličkoj crkvi nas je dočekao pastor Josip Ivić od kojeg smo imali priliku saznati više o povijesti protestantske reformacije te o razlikama u odnosu na Katoličku crkvu. Pastor Baptističke crkve nam je pobliže opisao baptizam. Predstavio je sličnosti s Evangeličkom crkvom kao i razlike među vjerovanjem baptista i rimokatolika. Učenici su mogli postaviti pitanja i pobliže saznati o protestantskim crkvama i naučiti poštivati razlike i ne stvarati predrasude. Na kraju posjeta, učenici su dobili na poklon Novi zavjet na hrvatskom, njemačkom i engleskom jeziku jer bez obzira na razlike, sve nas povezuje Biblija, živa Božja riječ.

 

Lucija Ilakovac i Sara Vuković, 2.a