Natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa

Natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa

Klasičari spašavaju

Na rano subotnje jutro, 9. ožujka naše su dvije ekipe hrabro pristupile natjecanju koje se održalo u Gimnaziji „Matija Mesić“. Na natjecanju je bilo šest ekipa srednjoškolaca i svaka je trebala izvući svoj broj pozicije s koje će početi. Provjeravalo se teorijsko znanje u obliku četiri testa i praktično znanje u obliku dva radilišta s realistično prikazanim situacijama i ozljedama. Morali smo se suočiti s nagnječenjem, astmom, udarcem munje, posjekotinama, stranim tijelom u dlanu itd…U početku se kod svih mogla osjetiti nervoza i zabrinutost, ali su naše ekipe pokazale odličnu spremnost i suradnju. Ekipa učenica 3.b razreda je osvojila 3. mjesto, a ekipa 3.a je osvojila 2. mjesto. Za naš uspjeh najviše možemo zahvaliti profesorici Dragani Butković bez koje bi pripreme za ovo najtjecanje bile nezamislive.

 

Leonarda Maralushaj, 3.a