Marijini obroci

Unatoč niskim temperaturama volonteri, prošlog mjeseca osnovanog volonterskog kluba, Klasične gimnazije fra Marijana Lanosovića pod nazivom KGFaMiLy u Slavonskom Brodu na treću su nedjelju došašća 16. prosinca organizirali humanitarnu akciju „Pomoć Marijinim obrocima“. Tako su pod svim misama ispred franjevačke crkve Presvetog Trojstva vjernicima ponudili svoje rukotvorine, koje je njih dvadesetak zajedno s prof. Veronikom Majić tijekom godine izrađivalo u svojoj kreativnoj radionici u školi. Prikupljena sredstva namijenjena su za pomoć siromašnoj djeci u Beninu u Africi. Da se uključe u volontersku skupinu, potaklo ih je to što će svojim radom pomoći potrebitima. Tako, osim što su tom akcijom pomogli djeci u Africi, već su imali još nekoliko humanitarnih akcija te su sudjelovali u akciji 72 bez kompromisa, u bdijenju za žrtve Vukovara,  pomoć djeci  na pedijatriji OB “Josip Benčević”u Slavonskom Brodu i drugim. Sudeći po entuzijazmu i ljubavi s kojom su ovi mladi vođeni prof. Anom Alar- Vuković pristupili ovoj plemenitoj akciji zasigurno će njihov rad biti i više prepoznatljiv u njihovoj sredini.