Adventska duhovna obnova

Adventska duhovna obnova

I ove godine povodom došašća te nadolazećih blagdana 12.prosinca 2018. održana je zajednička duhovna obnova  za sve učenike, profesore i ostale djelatnike gimnazije. Uvodno predavanje uz kratku prezentaciju održao je školski duhovnik Goran Malenica. Nakon toga uslijedile su radionice po razredima. Učenici su se podijelili u tri grupe te dobili zadatke. Dok su se jedni morali snalaziti u likovnim „vodama”, drugi su morali uvježbati i odglumiti određeni dio iz Svetog pisma. Poslije kratke pauze uslijedilo je izlaganje izvršenih zadataka, gdje je najviše do izražaja došao glumački talent i smisao za šalu učenika. Duhovna obnova završila je euharistijskim slavljem koje su vodili ravnatelj škole fra Klaudio te duhovnik Goran. Ovakav način duhovne obnove približio je sve učenike vjeri na zabavan i zanimljiv način, te im pokazao duhovnu stranu Božića i nadolazećih blagdana.

Josipa Barbarić, 4.a