Važno je biti e – neovisan!

Važno je biti e – neovisan!

Važno je biti E – neovisan!
U petak 30.11. održao se gradski susret učenika u projektu obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti. Program je organiziralo Gradsko društvo Crvenog križa Slavonskog Broda.
Tema ovogodišnjeg susreta bila je e-neovisan.
Učenice 3.a i b razreda Ana Rubil, Monika Soldan, Marija Fastić – Pajk, Magdalena Brnić i Katarina Živković predstavljale su školu s temom ” Dnevna doza mobitela”. S obzirom na to da su u školi nedavno postavljene kutije u koje učenici odlažu svoje mobitele tijekom nastave zanimalo ih je koliki je utjecaj mobitela na praćenje nastave te tijekom učenja kod kuće. Osmislile su anketu u kojoj je sudjelovalo 185 učenika škole te su rezultate predstavile u prezentaciji.
Osim naše škole, na susretu su sudjelovale sve srednje škole s područja grada te velik dio osnovnih škola i vrtić Pčelica.
Susret je bio vrlo uspješan jer je sudjelovao veliki broj mladih, a cilj ovakvih susreta je da se što veći broj mladih upozna s ovim problemom.
Dragana Butković, prof