Uredništvo “Anabasisa” u posjetu uredništvu “Posavske Hrvatske”

Uredništvo “Anabasisa” u posjetu uredništvu “Posavske Hrvatske”

Kako nastaje najpoznatiji brodski tjednik, mogli su se iz prve ruke uvjeriti novinari našeg školskog lista u prošli utorak, gdje smo bili izuzetno lijepo primljeni. Dočekali su nas  poznata novinarka Dunja Vanić i glavni urednik Marin Kovačević te  nam predstavili cijeli proces pripreme i tiskanja tjednika. Upoznali su nas i s bogatom poviješću “Posavske Hrvatske”. Učenici su tako imali mogućnost prelistati brojeve tjednika gdje su se nalazili i podaci o njihovom rođenju te najstariji primjerak “Posavske Hrvatske iz 1895. godine koju je tada tiskala Stranka prava. Od tog prvog izdanja preuzeto je ime i tjednik izlazi neprekidno od 1947. godine te je često bio jedini svjedok vrijednih i zanimljivih događanja u našem okruženju.