Juvenes translatores – natjecanje za odabir najboljih mladih prevoditelja u Europskoj uniji

Juvenes translatores – natjecanje za odabir najboljih mladih prevoditelja u Europskoj uniji

Dana 22. studenog u našoj se školi prvi puta održalo natjecanje u prevođenju čiji je organizator Europska unija. Mogla se prijaviti bilo koja škola koja je u članici Europske unije. Zatim su se nasumično birale škole koje će sudjelovati u natjecanju. Među izabranima je bila i naša škola. Tim se sastojao od pet učenica iz trećih razreda (Lucija Bobovečki, Matea Budimir, Leonarda Maralushaj, Arna Smiljanić i Monika Stanić). Natjecanje je trajalo 120 min i zadatak je bio prevesti tekst s engleskog na hrvatski ili s hrvatskog na engleski jezik. „Bilo je to zanimljivo i zabavno iskustvo, ako vas zanima engleski jezik. Iskušavate sami sebe i postajete svjesniji svoga znanja.“, komentirala je Arna Smiljanić. U Hrvatskoj je sudjelovalo 10 srednjih škola i najuspješniji prevoditelj će zajedno sa svojim profesorom osvojiti putovanje  u glavni grad Belgije, Bruxelles. Naše su učenice uspješno odradile svoj zadatak i nestrpljivo očekujemo objavu rezultata u veljači.

Leonarda Maralushaj, 3.a