Sjećanje na Dragutina Tadijanovića

U Slavonskom Brodu 7. studenog 2018. povodom 113. rođendana Dragutina Tadijanovića i 100. obljetnice Gimnazije “Matija Mesić” održan je pjesnički kolokvij te izložba pod nazivom „Gimnazijska pjesnička panorama”.

Kolokvij je održan u Franjevačkom samostanu gdje su domaćini bili sadašnji ravnatelj naše škole, pater Klaudio Milohanović, te nekadašnji ravnatelj, pater Domagoj Šimunović. Na pjesničkom kolokviju bili su prisutni brojni lokalni pjesnici, a koji su ujedno i bivši učenici Gimnazije “Matija Mesić”. Oni su sa svojim anegdotama iz gimnazijskih dana zabavili sve prisutne te svojom poezijom odali počast velikom brodskom pjesniku Dragutinu Tadijanoviću. Nakon kolokvija uslijedila je izložba  u Likovnom salonu “Vladimir Becić”, koju je svečano otvorio akademik Dubravko Jelčić.

Josipa Barbarić, 4.a