PRIJATELJSKI KOŠARKAŠKI SUSRET S GOSTIMA IZ SLOVENIJE

U petak, 17. ožujka, posjetili su nas učenici i predstavnici Katoličke gimnazije iz Vipave u Sloveniji gdje su učenici naše škole, ravnatelj fra Klaudio Milohanović i nastavnik Mario Tolić  također bili u gostima prije nekoliko mjeseci.

Ovaj puta, sportsko nadmetanje na domaćem terenu dvorane Vijuš bilo je u košarci, dok se u Vipavi igrala odbojka i nogomet. Prvo su naše djevojke odmjerile snage s dečkima iz Vipave, a nakon toga i naši dečki, a u utakmicama u kojima je najmanje bio važan rezultat, podijelili smo pobjede. Nakon odigranih utakmica, učenici obiju škola nastavili su druženje, a sutradan su gosti iz Slovenije vidjeli ljepote Kopačkog rita i upoznali se s poviješću grada Vukovara.

Nova prijateljstva su stvorena i nadamo se da će susreti i međunarodna druženja naših škola postati jedna lijepa tradicija.