BeSafeNet Olympiad

BeSafeNet Olympiad

23. veljače 2024. održana je 6. Europska olimpijada o prirodnim i tehnološkim opasnostima. Ovo natjecanje provodi BeSafeNet Olympiad EUR-OPA – platforma Vijeća Europe na temu upravljanja rizicima od katastrofa. Ove je godine na olimpijadi sudjelovalo više od 290 timova iz 100 različitih škola iz 10 država Europe. Našu školu predstavila su čak 2 tima, Eko klasičari koji su činile učenice Ivona Knežević 3. a, Lucija Knežević 3. b, Marta Pitlović 3. a i Ana Zekušić 3. a pod mentorstvom prof. Ružice Jozić Radoš, a drugi tim Geo klasičari činili su učenici 2. a razreda Luka Ciprić, Josip Krpan, Josip Perković i Marija Samardžić pod mentorstvom prof. Ivice Blaževića.
Učenici su rješavali ispit u kojem su pokazali svoje znanje iz pet područja opasnosti: klizišta, pandemije, vulkanske erupcije, radiološke hitne situacije i cunamiji. Nakon riješenih ispita preostaje čekanje rezultata koji će biti gotovi krajem mjeseca ožujka. Do tada čestitamo učenicima i njihovim mentorima na sudjelovanju na europskoj olimpijadi.
Ivona Knežević, 3. a
Skip to content