Dan sjećanja na žrtve holokausta

Dan sjećanja na žrtve holokausta

Dan sjećanja na Holokaust međunarodni je dan sjećanja kojim se želi podsjetiti na sve žrtve Holokausta, genocida europskih Židova kojeg je nacistička Njemačka sprovodila između 1941. i 1945. godine tijekom Drugog svjetskog rata.
Holokaust ili Šoa ili HaShoah je naziva koji na hebrejskom znači katastrofa. Međunarodni Dan sjećanja na žrtve holokausta obilježava se svake godine 27. siječnja.
Dan sjećanja na žrtve holokausta se obilježio i u našoj školi izradom plakata i eseja. Četvri razredi pod nastavom filozofije su gledali film „ May Your Memory Be Love“ priča Ovadie Barucha preživjele žrtve holokausta.

Na stranicama Yad Vashema možete pronaći potrebne edukativne materijale za nastavu na temu holokaustu Međunarodnoj školi za studije holokausta
Skip to content