Duhovna poruka tjedna: Blaženstva

Duhovna poruka tjedna: Blaženstva

Evanđelje govori o jedinim pravim životnim vrijednostima i odgovara najiskrenijoj želji koja nastanjuje ljudsko srce, a to je biti sretan. Isus govori o siromašnima, tužnima, gladnima, žednima, o onima koji su sposobni opraštati, o onima koji uvijek žele činiti dobro, o onima koji ne traže rat, o onima koji žele pravdu i ljubiti Isusa pod svaku cijenu. Isus takve naziva blaženima.

Blagoslovljen, blažen znači svet i obećava im utjehu, mir i da će vidjeti Boga i svijet Božjim očima. To je program Isusova života i djelovanja, ali i svih koji se zovu njegovim učenicima (tražiti mir i pravdu, biti progonjen zbog Krista, biti milosrdan, krotak i ponizan, ožalošćen tješiti druge), ali i Isusova čestitka onima koji tako žive. Isus im čestita na odlukama i obećava im nagradu na Nebu. Učinimo i mi blaženstva programom svoga života. Tražimo mir, pravdu, težimo čistoći srca – gledajmo Božju prisutnost u svemu i Bog će nas obilno blagosloviti i nositi nas u svome Srcu.

Skip to content