Prikupljanje plastičnih čepova

Prikupljanje plastičnih čepova

Naša škola već godinama sudjeluje u prikupljanju plastičnih čepova, a ove godine u sklopu eTwinning projekta “Let ‘s Volunteer” učenici i djelatnici naše škole sudjeluju u prikupljanju plastičnih čepova.

U petak, 11. veljače, članovi Volonterskog kluba naše škole prikupili su plastične čepove iz svih razreda. Prikupljene čepove poslali su u Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma u Čakovec. Navedena udruga čepove šalje u tvrtku za reciklažu, a po kilogramu čepa dobiva određeni iznos novca koji koristi za nabavku lijekova i rad udruge.

Stoga ova akcija ima humanitarni karakter u kojoj su naši učenici ponosni što mogu sudjelovati, a ujedno biti ekološki osviješteni reciklirajući plastiku. Akcija u našoj školi provodi se pod motom: „Čep za lijek, lijek za čep.”

 

Ivica Blažević, prof.

Skip to content