Važna obavijest za maturante!

Važna obavijest za maturante!

U ponedjeljak 13. srpnja 2020.u 12:00 sati bit će objavljeni privremeni rezultati ispita državne mature ljetnoga roka 2019./2020.
Od 13. srpnja od 12:01 sati do 15. srpnja u 12:00 sati traje aktivnost ulaganja prigovora učenika na ocjenjivanje. Prigovori će se podnositi online i to na način da učenik koji želi uložiti prigovor kontaktira putem elektroničke pošte ispitnog koordinatora, a on mu šalje obrazac za prigovor. Učenik ispunjeni obrazac vraća koordinatoru, a Školsko ispitno povjerenstvo utvrđuje je li prigovor osnovan. Ukoliko Školsko ispitno povjerenstvo bude smatralo da učenik ima osnova za žalbu, prigovor se dalje šalje u NCVVO koji odlučuje o prihvaćanju ili odbijanju prigovora. Konačni rezultati ispita državne mature bit će objavljeni 20. srpnja 2020. u 12 sati, a podjela potvrda i svjedodžaba o položenim ispitima bit će 22. srpnja u 9 sati za učenike 4.a razreda te u 9.30 za učenike 4. b razreda.
Blanka Filošević, prof.

Skip to content