SMOTRA ZBOROVA KATOLIČKIH SREDNJIH ŠKOLA

SMOTRA ZBOROVA KATOLIČKIH SREDNJIH ŠKOLA

Sinoćnjom Smotrom zborova katoličkih srednjih škola iz cijele Hrvatske započelo je obilježavanje 25 godina djelovanja Klasične gimnazije fra Marijana Lanosovića s pravom javnosti.
Program je započeo svetom misom u Crkvi Presvetog Trojstva u Slavonskom Brodu, a nastavio se u Kazališno koncertnoj dvorani „Ivana Brlić-Mažuranić“. Voditelji programa bili su naši učenici Barbara Medved i Fabijan Vučković. Predstavilo se deset zborova i to na način da je svaki zbor izveo dvije pjesme. Sve je započelo s najudaljenijim Dubrovnikom pa preko Osijeka, Pazina, Požege, domaćina Slavonskog Broda, Splita, Virovitice i Zadra. Na kraju samog programa predstavile su se zagrebačke katoličke škole , no sve su škole zajedno izvele i posljednju skladbu pod nazivom Hvalimo tebe. Ova smotra nije bila natjecateljskog karaktera, već je bio naglasak na zajedničkoj zabavi, druženju i slavljenju Gospodina među mladima.

Sara Vuković, 3.a

Skip to content