DUHOVNA OBNOVA ZA UČENIKE I DJELATNIKE

DUHOVNA OBNOVA ZA UČENIKE I DJELATNIKE

Jutros su se učenici i djelatnici Klasične gimnazije fra Marijana Lanosovića, umjesto u školu, uputili u crkvu Presvetog Trojstva gdje su imali duhovnu obnovu povodom početka školske godine, a koju je predvodio don Mihovil Kurkut.

Duhovna obnova je zaista bila posebna jer je don Mihovil na jednostavan način pričao kamo trebamo ići kroz život, naći njegov smisao i slijediti Krista. Uz mnoštvo smijeha klasičari su ipak mogli izvući poruku duhovne obnove, a to je da vjera uvijek treba biti dio našeg života. Nakon predavanja su svi imali priliku za ispovijed. Uslijedila je sveta misa kojom se duhovna obnova privela kraju, a svi su ispunjeni vjerom i uz poruku evanđelja po Luki: „No trebalo se veseliti i radovati jer ovaj brat tvoj bijaše mrtav i oživje, izgubljen i nađe se!“ (Lk 15, 32) otišli svojim kućama.

Sara Vuković, 3.a

Skip to content