Nacionalna kampanja Hrvatskog zavoda za rijetke bolesti Rijetki inspiriraju. Ostavi tragN

Nacionalna kampanja Hrvatskog zavoda za rijetke bolesti Rijetki inspiriraju. Ostavi tragN

 

 

U četvrtak 14. veljače, grupa naših učenika iz trećeg i četvrtog razreda posjetila je Centar mladih gdje su pogledali kratki film Rijetki inspiriraju. Ostavi trag! Istraživanja Hrvatskog zavoda za rijetke bolesti su pokazala kako 41% stanovništva ne zna za rijetke bolesti i zbog toga je nastala ova nacionalna kampanja koju provode u 20 hrvatskih gradova. Cilj filma je osvijestiti učenike srednjih škola o poboljšanju statusa oboljelih od rijetkih bolesti. U snimanju filma su sudjelovali i Franka Batelić, Igor Mešin, Luka bulić, Martina Tomčić i Zlatko Dalić koji su dali veliku podršku ovoj kampanji.

 

Leonarda Maralushaj, 3.a

Skip to content