Upisi u 1. razred Klasične gimnazije fra Marijana Lanosovića s pravom javnosti u Slavonskom Brodu u školskoj godini 2018./2019.

Broj upisnih mjesta:

• dva mješovita razredna odjeljenja po 20 učenika
  • jedan odjel opće gimnazije za sportaše po 20 učenika

Vrednovanje i bodovanje:

• prosjek svih zaključnih ocjena svih predmeta od 5. do 8. razreda OŠ
  • uspjeh iz Hrvatskog jezika, Matematike, 1. stranog jezika, Povijesti, Geografije i Biologije
  • dodatni (rezultati natjecanja iz znanja i u sportu) i posebni elementi (otežani uvjeti prethodnog obrazovanja, zdravstvene i druge teškoće) prema Pravilniku o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole NN 49/15.)
  • za sportaše – uz gore navedene kriterije, boduju se još i kriteriji sportske uspješnosti (prema Pravilniku o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole)

Poseban je uvjet za kandidate Klasične gimnazije fra Marijana Lanosovića s pravom javnosti, kako učenike klasičnog programa, tako i učenike općeg programa za sportaše, prihvaćanje kršćanskog ozračja i odgojno – obrazovnog projekta škole.

Zbog toga se u predupisnom periodu organizira osobni susret i razgovor s ravnateljem i članovima upisnog povjerenstva, koji će kandidate i njihove roditelje/skrbnike upoznati s posebnostima škole.

Nakon razgovora kandidati i njihovi roditelji/skrbnici daju pisanu suglasnost o prihvaćanju posebnih uvjeta škole.

Pisana suglasnost od velike je važnosti za kandidate i za školu i preduvjet za upis te se obavlja prije elektroničkog upisa.

Termini za razgovor

Kandidat u pratnji roditelja/skrbnika treba u nekom od sljedećih termina doći na razgovor te ako prihvaćaju program i posebnosti škole, potpisati suglasnost o tome.

Napominjemo da i nakon davanja suglasnosti kandidat može bez ikakvih posljedica odustati od upisa u Klasičnu gimnaziju fra Marijana Lanosovića s pravom javnosti.

Molimo Vas da pravovremeno nazovete pedagoginju na broj telefona 035/443-810 i prijavite se za jedan od ponuđenih termina:

• utorak, 8. svibnja 2018. u 16.30
  • četvrtak, 10. svibnja 2018. u 10.00
  • ponedjeljak, 14. svibnja 2018. u 16.30
  • srijeda, 16. svibnja 2018. u 10.00
  • utorak, 22. svibnja 2018. u 16.30
  • četvrtak, 24. svibnja 2018. u 10.00

Na razgovor treba donijeti i preporuku župnika ili župnik može poslati preporuku putem e-maila na sljedeću adresu: skola@gimnazija-framarijanalanosovica.hr

U iznimnim slučajevima, ukoliko kandidat i roditelj/skrbnik nisu u mogućnosti doći u nijedan od navedenih termina, moguće je dogovoriti susret s ravnateljem u nekom drugom terminu. (035/408-084)