ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ KLASIČNIH JEZIKA I IZ VJERONAUKA

31. siječnja i 22. veljače 2018. bili smo domaćini županijskih natjecanja.

31. siječnja u prostorima naše škole odvijalo se natjecanje iz vjeronauka – Vjeronaučna olimipjada.

Sudjelovala su 3 tima s 4 učenika predstavnika. Škole koje su sudjelovale na natjecanju su Ekonomsko – birotehnička škola Slavonski Brod, Srednja medicinska škola Slavonski Brod i naša škola. Učenici naše škole pod mentorstvom sestre Gabrijele, osvojili su 1. mjesto i plasirali se na Nadbiskupijsko natjecanje. To su: Katarina Užarević, Lorena Jozić, Ivan Šetka i Ivan Buljan.

Srednju medicinsku školu predstavljali su i osvojili drugo mjesto, uz vodstvo mentorice Ivanke Alaber: Ivana Brkić, Marinela Bošnjak, Magdalena Vuković i Klara Birtić, a treće mjesto zauzeli su učenici Ekonomsko – birotehničke škole: Ariana Šuća, Juraj Liović, Petra Špiranović i Terezija Lakušić, pod vodstvom mentorice Mihaele Maričević.

22. veljače bili smo domaćini županijskog natjecanja iz latinskog jezika. Nažalost, ove godine nismo imali predstavnike iz grčkog jezika.

Na latinskom jeziku sudjelovalo je 12 učenika podijeljenih u 3 kategorije: latinski jezik za gimnazije (6 učenika), latinski jezik za strukovne škole (1 učenik) i latinski jezik za klasične gimnazije (5 učenika). Učenike je na početku pozdravio ravnatelj koji je uvodnom molitvom na latinskom jeziku otvorio natjecanje.

5. ožujka saznat ćemo tko od učenika putuje na Državno natjecanje, a rezultati županijskog natjecanja su sljedeći:

Latinski jezik za strukovne škole:

1. mjesto – Barbara Bukvić – Srednja medicinska škola Slavonski Brod – mentorica: Kristina Radošević, prof.

Latinski jezik za gimnazije:

1. mjesto – Karlo Bukvić – Gimnazija Nova Gradiška – mentor: Daniel Bedeničić, prof.
  2. mjesto – Marta Kekez – Gimnazija Nova Gradiška – mentor: Daniel Bedeničić, prof.
  3. mjesto – Matko Vojnić – Gimnazija Nova Gradiška – mentor: Daniel Bedeničić, prof.
  4. mjesto – Iva Šugić – Gimnazija Nova Gradiška – mentor: Daniel Bedeničić, prof.
  5. mjesto – Ana Ćepić – Gimnazija Nova Gradiška – mentor: Daniel Bedeničić, prof.
  6. mjesto – Iva Šugić – Gimnazija Matija Mesić – mentor: Tomislav Đurić, prof.

Latinski jezik za klasične gimnazije: učenici naše škole pod mentorstvom Andree Papić, prof.

1. mjesto – Ivona Vukojević
  2. mjesto – Ivan Fekete
  3. mjesto – Claudia Stefanović
  4. mjesto – Ana Kvesić
  5. mjesto – Larisa Šimičić

Čestitamo svim učenicima i svima koji prođu na državno natjecanje želimo puno uspjeha.