Advent u našoj školi

Advent u našoj školi

Advent-Wreath

Najljepši blagdan sve je bliže. Kršćani se duhovno pripremaju za dolazak malog Isusa. Klasična gimnazija fra Marijana Lanosovića s prvom adventskom svijećom i zornicama obilježila je početak adventa. Likovnjaci naše škole ukrasili su prostor velikog panoa na samom ulazu u školu, knjižničarka je postavila adventski vijenac sa četiri svijeće, učenici su okitili bor i postavili jaslice, a svaki je razred ukrasio i svoje učionice. Glavni ukrasi koje smo mogli uočiti su borovi, lampice i različite naljepnice s božićnim motivima. U knjižnici su se, također, izrađivale božićne čestitke koje su kasnije poslane dragim ljudima. Svakoga utorka prodaje se čaj, a svakog četvrtka kolači za Marijine obroke. Ovim djelima osiguravamo hranu za siromašne u Africi što je i cilj u došašću – pomaganje potrebitima.

Sara Lujić, Rea Kolar

Skip to content