VAŽNO – OBAVIJEST O TERMINIMA PREDUPISNIH RAZGOVORA ZA UPIS U PRVI RAZRED ŠKOLSKE 2017./18. GODINE

UPISI U 1. RAZRED KLASIČNE GIMNAZIJE FRA MARIJANA LANOSOVIĆA S PRAVOM JAVNOSTI U SLAVONSKOM BRODU U ŠKOLSKOJ GODINI 2017./2018.

Broj upisnih mjesta:

• dva mješovita razredna odjeljenja po 22 učenika

Vrednovanje i bodovanje:

• prosjek svih zaključnih ocjena svih predmeta od 5. do 8. razreda OŠ
  • uspjeh iz hrvatskog jezika, matematike, 1. stranog jezika, povijesti, geografije i biologije
  • dodatni (rezultati natjecanja iz znanja i u sportu) i posebni elementi (otežani uvjeti prethodnog obrazovanja, zdravstvene i druge teškoće) prema Pravilniku o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole NN 49/15.)

Poseban uvjet za kandidate Klasične gimnazije fra Marijana Lanosovića s pravom javnosti je prihvaćanje kršćanskog ozračja i odgojno – obrazovnog projekta Škole i donošenje preporuke župnika.

Zbog toga se u predupisnom periodu organizira osobni susret i razgovor s ravnateljem i članovima upisnog povjerenstva, koji će kandidate i njihove roditelje/skrbnike upoznati s posebnostima škole.

Nakon razgovora kandidati i njihovi roditelji/skrbnici daju pisanu suglasnost o prihvaćanju posebnih uvjeta škole.

Pisana suglasnost od velike je važnosti za kandidate i za školu i preduvjet za upis te se obavlja prije elektroničkog upisa.

Termini za razgovor

Kandidat u pratnji roditelja/skrbnika treba u nekom od sljedećih termina doći na razgovor te ako prihvaćaju program i posebnosti škole, potpisati suglasnost o tome.

Napominjemo da i nakon davanja suglasnosti kandidat može bez ikakvih posljedice odustati od upisa u Klasičnu gimnaziju.

Molimo Vas da pravovremeno nazovete pedagoga na broj telefona 035/443810 i prijavite se za jedan od ponuđenih termina:

• utorak, 23. svibnja 2017. u 16.30 sati
  • srijeda, 24. svibnja 2017. u 10 sati
  • srijeda, 24. svibnja 2017. u 16.30 sati
  • četvrtak, 1. lipnja 2017. u 16.30 sati
  • petak, 2. lipnja 2017. u 10.00 sati

U iznimnim slučajevima, ukoliko kandidat i roditelj/skrbnik nisu u mogućnosti doći u neki od navedenih termina, moguće je dogovoriti susret s ravnateljem u nekom drugo vrijeme (035/408084)