Održano županijsko natjecanje u poznavanju klasičnih jezika

I ove godine bili smo domaćini županijskog natjecanja u poznavanju klasičnih jezika.

U ponedjeljak, 20. veljače, učenici s najboljim rezultatima na školskom natjecanju iz latinskog i grčkog jezika odmjerili su snage u našoj školi. Bili su predstavnici Gimnazije Nova Gradiška, Gimnazije Matija Mesić, Srednje medicinske škole Slavonski Brod i naše, Klasične gimnazije fra Marijana Lanosovića. Učenici su došli u pratnji svojih mentora, Daniela Bedeničića iz Gimnazije Nova Gradiška, Tomislava Đurića iz Gimnazije Matija Mesić, Kristine Radošević iz Srednje medicinske škole te Ivana Matičevića, našeg nastavnika grčkog jezika. Bez njih, dakako, uspjeh ovih učenika ne bi bio moguć, a sam dolazak na županijsko natjecanje predstavlja veliko postignuće. Upravo tim riječima pozdravio je sve prisutne naš ravnatelj, pater Klaudio Milohanović i poveo molitvu na latinskom jeziku. Tko će proći na državno natjecanje, ostaje nam za vidjeti, ali prema broju osvojenih bodova, sve četiri škole imaju razloga za optimizmom!