Đakovačko – osječki nadbiskup mons. Hranić u našoj školi

Đakovačko – osječki nadbiskup mons. Hranić u našoj školi

U četvrtak, 16. veljače imali smo čast ugostiti Đakovačko – osječkog nadbiskupa, mons. Đuru Hranića u prostorijama naše škole. Tom prigodom nadbiskup se obratio svim učenicima i djelatnicima škole, a bilo je razgovora o redovnoj djelatnosti škole, projektima koje škola provodi i u koje se planira uključiti. Nakon uvodnog obraćanja nadbiskupu predsjednice Vijeća učenika Marine Jovičić i našeg ravnatelja patera Klaudia, nadbiskup je uputio nekoliko riječi svim učenicima. U vrlo slikovitom obraćanju, ukazao im je na potrebe plemenitosti i iskrenog kršćanskog duha u trenutnom društvu te da oni kao spoj znanja, mladosti i snažne vjere mogu istinski doprinijeti širenju takvog jednog nesebičnog društva. Uputio ih je kako ništa u životu ne treba raditi na silu, već poput „soli“, koja daje hrani okus, tako i oni svojim kršćanskim načinom života i čistim srcem daju novi okus sretnog i blagoslovljenog života u gradu, ali i gdje god ih životni putevi odvedu.

Skip to content